Lapse kõne areng on individuaalne

Lapse kõne areng on pannud Sind muretsema? Kas tema kõne areng on eakohane, kas kõik häälikud tulevad õigel ajal, kas sõnavara on piisav jne? Võid tunda end ebakindlana, kuna sõbranna annab head  nõu, ema avaldab arvamust, ämm jagab kogemusi, kommentaariumis jagatakse soovitusi? Kas ja millal on põhjust pöörduda logopeedi poole? 

Ära muretse, iga lapse kõne areng on individuaalne. Kõneravi.ee on Sulle toeks – meilt leiad juhendid lapse kõne hindamiseks ja vajadusel interaktiivsed tööriistad kõne arengu toetamiseks kodust lahkumata.

Hinda lapse kõnet kodus

Lapse kõne hindamiseks leiad www.kõneravi.ee veebist põhjalikud juhendid, mille abil kõne eakohasust ja logopeedi poole pöördumise vajadust hinnata.

Kõne hindamise suunised on sulle TASUTA. Põhjalikud juhised erinevas vanuses laste kõne hindamiseks leiad SIIT.

Lisaks leiad iga vanusegrupi juurest ka hulga soovitusi, milliste tegevuste abil saad Sina oma last ja tema kõne arengut igapäevaselt kodus toetada.

Toeta lapse kõne arengut kodust lahkumata

Iseseisvateks kõneharjutusteks kodus leiad laia valiku erinevaid ülesandeid ja harjutusi, mis toetavad logopeedi juures tehtavat tööd. Keskkond on alati saadaval ning tööövalmis just siis, kui seda vajad või soovid.

Iseseisvateks kõneharjutusteks kodus leiab laia valiku erinevaid ülesandeid ja harjutusi, mis toetavad logopeedi juures tehtavat tööd. Harjutuse soorituse kohta tuleb Sulle kohene tagasiside ja hea ülevaade.

Pildil: näidisharjutus keskkonnast

Keskkond on alati saadaval ning tööövalmis just siis, kui seda vajate või soovite.

Kõneravi.ee ei asenda logopeedi ega ole logopeedi säästuvariant. Erivajadustega laste puhul ei asenda kõneravi.ee logopeedi ja kasutamine toimub logopeedi juhendamisel. Sobivate harjutuste valik tehakse koos logopeediga, seejärel saab laps jätkata iseseisva harjutamisega kodus.

Kasuta kõneravi.ee toetava abivahendina kodus

Lapsevanemana saad oma lapse kõne arengut toetada kodus mitmekesiselt, mugavalt, kaasahaaraval viisil endale ja lapsele sobival ajal.

Noorematele kui 4-aastastele lastele ei ole arvuti kasutamine soovitatav, mistõttu on peamisteks kasutajateks eelkooliealised lapsed vanuses 4-7. Selles vanuses laste kõne areneb väga kiiresti ja keeleõpe on alles alguses.

Kooliealistele lastele (vanuses 7-14) pakub kõneravi.ee tuge siis, kui kõne ja keele areng ei toimu ettenähtud tempos ning kes vajavad jätkuvat tuge.

Proovi kindlasti 14 päeva KÕNERAVI.EE keskkonda tasuta. Liituda saad SIIN!

Jälgi kindlasti kõneravi.ee FB lehte ja liitu grupiga “Kõne areng ja arendamine”, kust leiad häid nõuandeid spetsialistidelt ning kasulikke materjale lapse kõne arengu jälgmiseks.

Kõneravi.ee on sobiv abivahend eri vanuses eesti keele õppijatele. Näiteks on see hea vahend mitmekeelsetes peredes keeleõppe toetamiseks, samuti välisriikides elavatele eestlastele ja muukeelsetele lastele Eestis keeleõppeks.

Aita lapsel saavutada soovitud tulemused kiiremini

Keskkonda aktiivselt kasutavate logopeedide ja lapsevanemate tagasisidest lähtudes võib tuua välja järgmised plussid.

  • Keskkond on kasutajale atraktiivne ja see motiveerib last rohkem ja tihedamini harjutama võrreldes näiteks paberilehel oleva harjutusega, kuna harjutused on mitmekesised, piltide ja helidega.
  • Suurem soorituste kordade arv aitab saavutada soovitud tulemused kiiremini ning aitab sageli vähendada teraapia kogupikkust.
  • Interaktiivne keskkond on kasutatav ka ajal, mil kontakteraapia on raskendatud või sootuks võimatu.

Kui soovid alustada kõneravi.ee kasutamist, siis saad seda teha 14 päeva TASUTA proovikontoga. Prooviperioodi möödudes saab kasutajakontot pikendada, valides sobiva paketi siit: https://koneravi.ee/#hinnakiri.

Kindlasti tutvu ka korduma kippuvate küsimustega.Kui Sul on täiendavaid küsimusi, millele Sa siit postitusest või lisamaterjalidest meie veebilehel vastuseid ei leidnud, siis kirjuta julgelt info@koneravi.ee ja vastame Sulle esimesel võimalusel.