Koostöö: Kõneravi.ee nüüd SOS lastekülas

SOS Lasteküla Eesti Ühing ja Cognuse OÜ (kõneravi.ee) alustasid  heategevuslikku koostööd, mille raames saavad SOS lasteküla pered ja spetsialistid kasutada tasuta kõneravi.ee keskkonda. Lasteküla on koduks erinevas vanuses lastele ning tööriista abil on võimalik hinnata nende kõne arengut ja vajadusel teha  eakohaseid harjutusi kõne parandamiseks.

 

Cognuse OÜ (kõneravi.ee) toodete koordinaatori Birgit Kriegeri hinnangul on ettevõte rõõmus, et saame panustada laste kõne arengusse SOS lastekülas ning toetada asutuse spetsilistide igapäevatööd. “Meil on hea meel, et meie loodud tööriist leiab SOS lastekülas rakendust ning on abiks laste kõne parandamisel.”

SOS Eesti Lasteküla heategevustöö koordinaatori Roberta Luppi hinnangul kasutavad lastekülas kõneravi.ee pakutavaid võimalusi eelkõige perevanemad ja pereabilised, kes koos lastega saavad vastavalt vajadusele sobivad kõneharjutusi teha. Kõneravi.ee lehelt saab uusi teadmisi ja soovitusi, kuidas lapsi kõige paremini aidata. “Igal lapsel on individuaalsed mured, millega tuleb järjepidevalt tegeleda. See on ajamahukas ja kulukas. Lasteküla pered on väga tänulikud, et saavad nüüdsest kõneravi.ee keskkonnas koos lastega tasuta harjutada.”

Samuti on Keila SOS Lastekülas ligipääs ka sotsiaaltöötajatel, kes teevad oma peredega tihedat koostööd. Kokku on sealses külas 14 peret (perevanem ja 4-6 last). Sotsiaaltöötaja saab koos perevanemaga hinnata lapse arengut, millal on vajadus pöörduda spetsialistide poole ning millised harjutused on kodus kasutamiseks sobivad. “Keskkond on meie jaoks alles uus, tutvume ja alustame kasutamisega, kuid tundub, et tegemist on keskkonnaga, millest on töös lastega palju abi, ” lisab SOS lasteküla esindaja.

SOS Lastekülas kasvavad vanemliku hooleta lapsed armastavates ja hoolivates kodudes. Iga pere südameks on SOS ema ja/või isa, kelle hoole all on kuni kuus erinevas vanuses last. Ema ja/või isa on laste juures nii päeval kui öösel, nii muredes kui rõõmudes, tagades lapsele turvatunde ja piisava tähelepanu. Õed-vennad elavad peredes koos ning igale perele on vajadusel abiks sotsiaaltöötaja ja teised spetsialistid, et pered saaksid igakülgset abi laste kasvatamisel. Lapsed õpivad koolis, käivad huvialaringides ning elavad täiesti tavalist igapäevaelu. SOS Lasteküla põhimõte on, et iga laps vajab enda kõrvale püsivalt vanemaid, kes teda toetaks ja suunaks ning tema jaoks alati olemas oleks. Kindla perevanema toel valmistub laps selleks, et saada täiskasvanuna hakkama vastavalt oma võimetele. Usaldusväärsed suhted ja taas kogetav armastus annavad lapsele võimaluse taastuda varasematest kogemustest, mis on sageli olnud traumaatilised. 

Interaktiivne kõneharjutuste keskkond Kõneravi.ee on töötatud välja Eesti juhtivate logopeedide ja Cognuse OÜ meeskonna koostöös.  Keskkonnast leiab enam kui 100 harjutust ja 1000 ülesannet kõneravi ja keeleõppe toetamiseks.