Düsleksia harjutuste kasutusjuhend

Viimati uuendatud 22. novembril 2022

Et düsleksia harjutustele ligi pääseda, tuleb Sul end registreerida Kõneravi.ee keskkonna kasutajaks. See on Sulle täiesti tasuta.

Konto loomiseks tee järgmist:

1. Mine Kõneravi.ee pealehele ja leia sealt sisselogimisvorm.

2. Klikka sisselogimisvormil nupul „Loo uus konto”.

3. Avaneb uus leht. Sisesta sellel oma ees- ja perekonnanimi ning e-posti aadress. Tutvu privaatsuspoliitika ja kasutustingimustega. Klikka nupul „Loo konto”. Süsteem saadab seejärel sisselogimisandmed Sinu sisestatud e-posti aadressile.

4. Mine oma postkasti ning leida sealt Kõneravi.ee’lt saabunud e-kiri. See sisaldab muuhulgas harjutustele ligipääsuks vajalikku personaalset neljatähelist koodi.

5. Mine tagasi Kõneravi.ee pealehele. Sisselogimisvormil sisesta e-kirjast leitud neljatäheline kood ning lõpuks klikka nupul „Sisene”. Süsteem logib Su keskkonda sisse.

Kuidas leida Kõneravi.ee keskkonnast üles düsleksia harjutused?

1. Logi Kõneravi.ee keskkonda sisse.

2. Sisselogimise järel näed Sa oma töölauda. Vasakul on harjutuste menüü ning ekraani põhiosas on kuvatud harjutused lähtuvalt sellest, millist tüüpi harjutused oled Sa menüüs valitud.

3. Leia menüüst jaotis Düsleksia harjutused” ja tee selle ette linnuke. Sulle kuvatakse kõik Kõneravi.ee keskkonna tasuta düsleksia harjutused.

4. Düsleksia harjutusi on Kõneravi.ee keskkonnas ka teisi. Need leiad menüüst Keele valdkond” ja „Keele tasand” jaotiste alt. Need harjutused on Sulle tasuta kättesaadavad konto kehtivuse ajal. Kui Su konto on aegunud, siis Sa neile ligi ei pääse.

Parimate tulemuste saavutamiseks tee Kõneravi.ee keskkonna düsleksia harjutusi koostöös spetsialistiga. Tema oskab öelda, millele täpselt peab laps harjutusi tehes tähelepanu pöörama.

1. Leia Kõneravi.ee keskkonna harjutuste kataloogist või harjutuskavast harjutus, mille spetsialist on lapsele määranud. Ava see, klikates nupul „Alusta”.

2. Avaneb harjutuse avaleht, kust leiad harjutuse tegemise juhised ning selgitused selle eesmärgi ja vajalikkuse kohta. Harjutuse tegemiseks klikka nupul Alusta harjutamist”.

3. Iga düsleksia harjutus on erinev. Järgi seda tehes kindlasti spetsialisti juhiseid.

4. Harjutuse lõpus antakse lapsele tagasisidet ta soorituse kohta.

Kui Sa logid Kõneravi.ee keskkonda sisse kehtiva kontoga (sh proovikontoga), siis saad Sa teha kõiki selles sisalduvaid harjutusi.
Kui Sul on proovikonto loomisest on möödunud 14 päeva või Su tasuline konto on aegunud, siis saad Sa teha osa düsleksia harjutusi ning kõiki sujuva kõne harjutusi. 

Loetelu düsleksia harjutustest, mis on Sulle alati tasuta kättesaadavad, ja neist, mis muutuvad konto aegumisel tasuliseks, leiad siit.

Selleks, et konto aegumisel tasuta harjutusi edasi teha, ei pea Sa omalt poolt midagi tegema.

Kui Sa soovid konto aegudes jätkuvalt ligipääsu teistele Kõneravi.ee keskkonna harjutustele, siis mine Kõneravi.ee pealehele ning vali sealt endale sobiv tasuline pakett.