Harjutuskava – nutikam logopeedia

Interaktiivse harjutuskeskkond  kõneravi.ee on astunud järjekordse sammu nutikama logopeedia suunas; äsja avaldatud harjutuskava pakub uusi võimalusi nii spetsialistile kui tavakasutajale.

Harjutuskava ei asenda senist “Sulle määratud harjutused” ala, ent sisaldab uusi funktsionaalsusi, mis parandavad koostööd spetsialisti ja kasutaja (lapse/lapsevanema/patsiendi) vahel. Spetsialist saab endaga seotud kasutajale harjutuse kohta rohkem infot anda. Kasutajal on rohkem infot selle kohta, mida spetsialist temalt harjutuse tegemise käigus ootab.

Harjutuskava ei sea kasutajale uusi kohustusi. Need, kes soovivad endiselt kasutajale vaid harjutusi määrata, ilma täiendavaid kommentaare või tähtaegu kaasa panemata, need saavad seda endiselt teha, lihtsalt need harjutused ilmuvad nüüd harjutuskavas. Samuti leiavad kõik kasutajad, kellele varasemalt juba oli harjutusi määratud, määratud harjutused otse harjutuskavast. Nad ei pea neid sinna uuesti lisama, kuna need on seal automaatselt.  

Siinkohal on oluline täpsustada, et hetkel on harjutuskava mõeldud vaid spetsialistiga kasutajatele.

SUHTLE SENISEST MUGAVAMALT

Infovahetus spetsialisti ja tavakasutaja vahel on nüüdsest selgem, kiirem ja kompaktsem.   Loodud kommentaarium vähendab vajadust suhelda keskkonna väliselt muudes kanalites nagu suhtlusrakendused, e-kirjad või helistamine.

Uus harjutuskava võimaldab lisada juhiseid, kommentaare ja tagasisidet harjutustele kohe harjutuskavasse vastava harjutuse juurde ning neid seal mugavalt lugeda.

JÄLGI TERAAPIA PROGRESSI

Spetsialist sai seni määrata kasutajale sobivad harjutused, kuid sellega ei kaasnenud harjutuste sidumist tähtajaga. Harjutuskava võimaldab igale määratud harjutusele lisada täpse tähtaja, mis ajaks peab harjutus kasutaja poolt sooritatud olema. 

See võimaldab spetsialistil jälgida oma kasutajate progressi ja veenduda harjutuste sooritamises ettenähtud mahus ja tähtajaks.

JÄLGI HARJUTUSTE SOORITAMIST

Spetsialistil on nüüdsest parem ülevaade oma kasutajatele määratud harjutustest, tähtaegadest ja sooritustest. Tavakasutajal on olemas samuti detailsemad soovitused teraapia iseseisvaks läbiviimiseks.

HARJUTUSE STAATUS

Staatuse nupuke näitab spetsialistile, kas laps/patsient on juba harjutuse tegemist alustanud või mitte. 

Kui pall on hall, siis pole kasutaja antud harjutust avanud ning spetsialistil pole vajadust selle harjutuse tulemuste vaadet avada. Kui pall on roheline, siis kasutaja on juba kas harjutuse sooritanud või on ta seda veel tegemas. Punane pall tähendab: “tähtajaks tegemata” ehk siis kriitiline!  

Harjutuskava annab kõneravi.ee interaktiivsele harjutuste keskkonnale uue mõõtme, muutes selle harjutuste kogumist efektiivseks tööriistaks, mis võimaldab tööd ja sooritusi planeerida, hinnata, personaliseerida ja jälgida. Liigume üheskoos nutikama logopeedia suunas!

Täiendavat lugemist

Korduma kippuvate küsimustega saad tutvuda SIIN.

Kõneravi.ee – kellele ja milleks annab lisainfot SIIT.

Kui oled logopeed, õpetaja või eripedagoog ning soovid oma asutusele luua Kõneravi.ee keskkonnas konto, siis võta meiega ühendust e-kirja teel info@koneravi.ee, kirjuta oma soovidest ja too välja liituvate spetsialistide arv, et saaksime teha pakkumise vastavalt asutuse vajadustele ja soovidele.